Z prvního vítězství se mohou radovat hráči A týmu Sokola Nebušice, po vítězství nad Čechií Smíchov 2:1.

3 body zapsané do tabulky 1. A třídy se nerodily lehce a Nebušice se o ně musely strachovat až do poslední minuty zápasu.

Od začátku zápasu bylo znát, že ani jeden z týmů není spokojen s aktuálním umístěním v tabulce a že zápas se ponese v duchu urputného boje. Soupeř ze Smíchova začal aktivněji a zejména díky vysokému útočníkovi a přesnější kombinaci si v prvních minutách vynutil drobnou převahu. Nebušice se do zápasu dostávaly pomaleji, ale o to více byly efektivnější. Hned jedna z prvních povedených akcí domácích skončila gólem. Literák se po pěkné kombinaci pokoušel nacentrovat před bránu, ale jeho centr nakonec zapadl k tyči brankáře hostí Brabce. 6. minuta 1:0 pro Nebušice. Gól z kategorie šťastných dodal Nebušicím na kopačky více sebevědomí a hlavně potřebný klid ke kombinaci. V této části hry byly Nebušice lepší a svou převahu brzy korunovaly další brankou. Shabalin, kterému si do té doby příliš nedařilo, se v 19. minutě rozpomněl na své dobré výkony z předcházejících zápasů a po individuální akci navýšil skóre na 2:0 pro Nebušice. A protože následně při podobné akci branku minul, šlo se do kabin za poločasového výsledku 2:0.

Druhá půle od začátku začala v režii hostí. Nebušice bránily dvoubrankový výsledek, což se brzy ukázalo jako ošidné. Po čtvrthodině hry zastavil unikajícího útočníka ve vápně skluzem, jinak dobře hrající Přerost, a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. S tím si bez problému poradil kapitán hostí Američan Ryan Parrado a snížil na 1:2 z pohledu Čechie. Zbytek zápasu se nesl ve znamení emocí, faulů na obou stranách a hlavně diskuzí s rozhodčím. Čechie i tak měla na svých kopačkách vyrovnání, ale své dvě velké šance neproměnila. Navíc od 77. minuty hráli hosté bez vyloučeného Kerlogota. A protože Nebušice svou přesilovku také nevyužily, mohly si díky dobré hře obrany připsat první vítězství.

V příštím kole tým Nebušic odehraje derby s Kopaninou B a to v neděli od 17:00 na hřišti Přední Kopaniny.

2020-09-04T15:32:40+00:00Září 4th, 2020|