Oslabený A tým Nebušic neuspěl na hřišti Fotbalového klubu Zlíchov 1914 a přiváží si porážku 0:2

Vinou zranění v týmu Nebušic muselo hned několik hráčů i oba brankáři sledovat utkání pouze z tribuny. Na jejich místa byli povoláni hráči rezervy. Nepodařilo se však najít náhradu za brankáře a tak do brány musel jindy v poli hrající Jelínek

V dresu Zlíchova 1914 se naopak objevil bývalý reprezentant, hráč Sparty či Austrie Vídeň Tomáš Jun, který na konci zápasu promluvil i do gólových statistik utkání, k tomu však až později. Začátek zápasu probíhal v režii domácího mužstva a již v 6. minutě otevřel skóre zlíchovský kapitán Kopecký, který za záda Jelínka doklepl od břevna odraženou střelu svého spoluhráče z útoku. 1:0 pro Zlíchov i přes protesty hostů na Kopeckého hraniční postavení v době dorážky. Po vstřeleném gólu byl míče stále častěji na kopačkách domácího celku, ale jejich tlak postupně slábl. Hostům z Nebušic chvilku trvalo, než se netradičně poskládaný tým dostal do hry. První velkou šanci si vypracoval až po 35 minutách zápasu. Kombinační akci po pravé straně po trase L. Kulhavý, Literák, Idrissov zakončoval sám před brankářem hostí Svoboda, ale minul branku Strnada.

Začátek půle druhé probíhal v podobném duchu, jako se odehrávala půle první. Domácí drželi míč více na svých kopačkách a marně dobývali branku Nebušic. V několika nadějných šancích se zaskvěl brankář „z nouze“ Jelínek. Když už byl překonán, zachránila ho tyč nebo břevno brankové konstrukce. S postupujícím časem začali více hrozit i Nebušice. Velkou příležitost měl M. Kulhavý, který krásně trefil volej po rozehrané standardce Yessirkegenova, ale branku minul. Asi největší šanci na vyrovnání skóre měl v 80. minutě hostující Literák, který sám před brankou hostí svou tutovou šanci poslal nad břevno domácí branky. A protože v 90. minutě zápasu do otevřené obrany zaběhnuvší Jun obešel brankáře Jelínka a s následnou střelou do prázdné branky si zkušeně poradil, skončil zápas 2:0 ve prospěch Zlíchova 1914.

Příští týden hraje Sokol Nebušice na domácím hřišti, kde v sobotu v netradičním času 10:30 přivítá rezervu 3. ligového Vltavínu.

2020-09-21T11:50:40+00:00Září 21st, 2020|