Nedělní derby na Přední Kopanině bude mít náboj!

Nebušice versus Přední Kopanina. Pro hráče obou týmů vždy o důvod víc se proti rivalovi vytáhnout. Mírným favoritem budou na stadionu U Drahušky i tentokrát domácí, áčko soupeře okupuje v posledních letech přední posty v přeboru a béčku se letos podařilo postoupit do 1.A třídy. Je tedy jasné, že má „Kopča“ v neděli z čeho vybírat a postaví proti nám kvalitní mančaft. Důvodů k tomu má hned několik.

Revanš. Poslední 4 vzájemná utkání vyhráli Nebušice! Kopaninu ještě v B-třídě v sezónách 16/17 a 17/18 poslali vždy domů s porážkou, naposledy dokonce s debaklem 8:0. Zavzpomínejme i třeba na poslední výhru 0-2 na hřišti soupeře 2 roky zpátky prostřednictvím článku na fcpk.cz.

Body. Oběma týmům se start do nového ročníku příliš nevydařil a mají shodně na svém kontě po 2 odehraných kolech 1 bod a totožné skóre 2:5. Každý bod na podzim se počítá, nikdo nechce zůstat hned na začátku sezóny ve spodních patrech tabulky.

Hráči. V dresu FCPK hrála například staronová posila Nebušic Tomáš Literák. Uvidíme, zda se tento ofenzivně laděný hráč střelecky v této sezóně poprvé prosadí právě proti svému bývalému klubu, kde v sezóně 2015/16 působil. Letos v červnu dále odešli z Kopaniny do Nebušic mladí hráči Vendelín Schierreich a Matěj Svoboda, kteří v kádru modročervených po svém přesunu z dorostu do dospělých nedostávali příliš příležitostí a toužili po změně. Jejich přestup vyvolal u vedení FCPK vlnu nevole, která ještě více vyhrotila již takto někdy až zbytečně napjaté vztahy mezi oběma kluby. Dalšímu mladíkovi Matouši Schierreichovi, který byl v Nebušicích již na jaře na hostování, byl přestup (ač hráč svůj mateřský klub několikrát žádal) do Nebušic tvrdě zamítnut.

Kouč. Nebušice trénuje od října loňského roku Jan Plachý, který předtím strávil několik let na Kopanině v roli trenéra různých mládežnických týmů. Jeho působení v Nebušicích je neustále trnem v oku kopaninských funkcionářů. Před nedělním zápasem však trenér Nebušic vyzařuje klid a říká: „Nezajímá nás nic jiného než podat dobrý výkon a neodjet z Kopaniny s prázdnou. V týmu panuje dobrá nálada, zvedla se tréninková účast a tak věřím, že se časem dostaví i výsledky. Na soupeře se dobře připravíme, většinu hráčů známe a o motivaci máme také postaráno.“

Derby kopaninské rezervy proti našemu áčku začne v neděli 25.8. 2019 od 17 hodin na stadionu U Drahušky. Zveme všechny fanoušky, přijďte nás povzbudit.

Fotbalu zdar a derby zvláště, ať vyhraje ten lepší a jsou to naši modrobílí hoši.

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-08-20T00:36:44+00:00Leden 15th, 2019|