Nebušické áčko zopakovalo výsledek z minulého roku a porazilo doma Sokol Stodůlky 1:0

Vítězství nejtěsnějším rozdílem se v Nebušicích v sobotu odpoledne nerodilo lehce. Zejména v první půli si oko diváka moc fotbalových akcí neužilo, přesto je vítězství domácích cenné a zasloužené.

Hra byla vyrovnaná a boj se odehrával zejména ve středu hřišti, kde byly hosté ze Stodůlek o něco důraznější. Domácímu týmu se nedařilo to, co zdobilo jejich hru v minulých zápasech, tedy útoky přes krajní záložníky. Gólových akcí bylo pomálu a největší vzrušení přinesl pobíhající čtyřnohý výtržník, kterého se 22 hráčů snažilo, za smíchu přihlížejících diváků, ze všech sil odchytnout. Avšak na konci nezáživného prvního poločasu proběhla nečekaně nejdůležitější akce celého zápasu. Ta už snesla nepřísnější fotbalová měřítka. Psala se 43. minuta, když Idrissov, který dostal v sobotním zápase šanci od prvních minut, prošel z levé strany přes dva bránící hráče Stodůlek a nekompromisní ranou z těžkého úhlu zavěsil pod břevno branky hostujícího brankáře Stehna. Krásná individuální akce znamenala vedení domácího celku 1:0.

Do druhé půle vystřídal Svobodu zkušený Stránský, jehož důraz a zarputilost na soupeře platila. To se projevilo i na celkové hře. Nebušice měly rázem více balón na svých kopačkách a hrálo se po většinu času na půlce hostů. Postupně narůstající tlak domácích znamenal brzy i chyby v obraně hostí a hned i několik šancí navýšit jednogólový náskok. Po jedné z chyb byla nabídnuta šance Jelínkovi, bohužel jeho klička na brankáře nevyšla. Stoprocentní šanci měl také Literák, ale jeho tvrdou střelu z malého vápna zázračně reflexivně chytil hostující gólman. Zahozené šance mohly nebušické hráče mrzet. Těsně před koncem zápasu, útočník Klouda, pohotovou střelou těsně minul levý roh Dlabolovy branky.

Naštěstí gól nepadl a Nebušice se tak můžou radovat ze třetího vítězství v řadě a také z posunu na 6. místo tabulky 1. A třídy. V příštím kolem zavítá áčko na hřiště Sportovního klubu Libuš, hraje se v sobotu 19.10. v tradičním dopoledním čase s výkopem v 10:15.

2019-10-14T12:23:39+00:00Říjen 14th, 2019|