Nebušické áčko v závěru dohnalo dvoubrankové manko a veze z Libuše bod za remízu 2:2

Bod ze hřiště soupeře se jistě počítá, zvlášť když v zápase Nebušice prohrávaly od 38. minuty 2:0. I tak má remíza trochu pachuť ztráty, protože hosté z Prahy 6 byly po většinu zápasu lépe hrajícím celkem, kterému by výhra slušela o něco více.

Nebušice od první minuty udávaly tempo hry a na více jak dvacet minut domácím moc míč nepůjčily. Chyběl však klid ve finální fázi nebo lepší řešení některých šancí. Jednu z těch větších měl Literák, ale balón po narážečce se Stránským, se mu trochu svezl z nohy a při obstřelu domácího brankáře minul i samotnou branku. V další velké šanci před Shabalinem, který mohl po průniku Valy skórovat do odkryté branky, ustřelil míč do bezpečí domácí obránce. Na druhé straně domácí celek neměl vůbec nic a gólman hostí Dlabola se prvně dotkl balónu až ve 22 minutě, kdy vykopával od své branky.

I přes tlak hostů bylo skóre i po půlhodině hry stále 0:0. Postupně se začala vyrovnávat i hra. Nebušický tlak ustal a toho hned Libuš dokázala využít. Po standardní situaci hostí lapl míč libušský brankář Tůma, nijak se nerozmýšlel a dlouhým a hlavně přesným výkopem vyslal do brejku útočníka Nekolu. Domácí hráč využil nedorozumění gólmana se stoperem Pavlů, zachoval chladnou hlavu a poslal míč prvním dotykem do nebušické branky – 1:0! Studená to sprcha pro, do té doby, dobře hrající hosty. První branka jakoby způsobila Nebušicím doslova blackout . Během čtyř následujících minut Libuš nechala nejprve vyniknout fantastickým zákrokem brankáře Dlabolu, následně trefila břevno a po dorážce a závaru z rohu prostřelil domácí Ivančo vše, co mu stálo v cestě –  ve 37. minutě to už bylo 2:0 pro SK Libuš.

Začátek druhé půle byl opět v režii hostů z Nebušic. Ti drželi balón více na svých kopačkách a postupně přišly i další šance, ve kterých měl prsty opět štírek Stránský a hroťák Literák. Oba v podobných situacích mířili při závaru nad branku domácích.  Minuty ubíhaly a hosté vsadili vše na útočnou kartu. Akce šly zejména po levé straně, kde operoval neúnavný Shabalin a právě z této strany započala i akce, po níž Nebušice snížily. Vala v 77. minutě donutil svým důrazem po centru zleva k nepřesné rozehrávce brankáře Tůmu, míč si našel za vápnem Idrissov a do odkryté branky snížil na 2:1.  Nebušice vycítily šanci na srovnání a mohly se hnát za druhým gólem a to i díky brankáři Dlabolovi, který dvěma důležitými zákroky udržel hráče Nebušic ve hře. Ti se na konec mohli, dvě minuty před koncem, skutečně radovat z vyrovnávacího gólu. Opět to byla akce zleva, opět série zablokovaných střel. Tu poslední, kterou vyslal Literák zastavil domácí obránce ve vápně rukou a kopala se penalta.

Pevné nervy prokázal znovu Idrissov a i přes teč gólmana Tůmy srovnal svým druhým gólem v zápase na konečných a nutno říct, že více než zasloužených 2:2. Bodový zisk pomohl našemu týmu k postupu na 5. místo, což je zatím nejlepší umístění podzimu. Do konce zbývají odehrát ještě 4 kola, v tom dalším hostíme v sobotu 26.10. od 14:30 hodin nováčka soutěže týmu FK Řeporyje.

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim (70.Antayev), Pavlů (C), Přerost, Schierreich V. (70. Svoboda) – Yessirkegenov, Stránský – Shabalin, Idrissov, Vala – Literák

Góly: 34.min. 1-0, 37. min 2-0, 77. min. 2-1 Idrissov, 88. min. 2-2 Idrissov (pen.), ŽK: Přerost, Stránský, Yessirkegenov, Vala, Diváků: 112

2019-10-22T16:00:15+00:00Říjen 22nd, 2019|