Nebušice odstartovaly jarní část 1. A třídy skvěle. I díky hattricku Literáka si poradily s SK Modřany 4:1.

Zápas se odehrál v domácím azylu na umělce na Vyšehradě. Všechna očekávání o fyzicky náročném utkání plném osobních soubojů se plnila od samého začátku utkání. Na obě strany se hrálo důrazně a o emoce na hřišti i na lavičkách nebyla nouze. Naštěstí se brzy začal hrát i fotbal a to zejména ze strany Nebušic, několik pěkných přihrávek za obranu soupeře směřoval Idrissov, ale všechny zůstaly bez gólové odezvy. Idrissov se v 17. minutě také postavil k rozehrávce rohového kopu. Na jeho centr si krásně vyskočil Literák a hlavou o břevno nekompromisně otevřel své gólové představení. 1:0 Nebušice.

O několik minut později šli domácí do rychlého brejku, překonali i brankáře Vosku, ale Idrissov nedokázal dostat balón do odkryté branky. V podobné situaci byl ve vápně po půlhodině hry faulován Shabalin a byl to opět s chutí hrající Idrissov,  který se postavil k penaltě, jeho podklouznutí však zařadilo kop spíše do kategorie „borec na konec“ a stav se neměnil.  Skóre se tak pohnulo až ve 38. minutě. Tentokrát standardka Yessirkegenova pár metrů za půlkou a opět krásná hlavička Literáka. 2:0 pro Nebušice.

Jestliže v první půli hosty z Modřan domácí v podstatě k ničemu nepustili, druhá půle začala větší aktivitou hostů, jejichž snaha byla v 55. minutě, po zbytečné ztrátě před vlastním vápnem, odměněna snížením na 2:1. Po centru z pravé strany se trefil stoper Martinák, který netradičně zaskočil na pozici útočníka. Hosté v této fázi sahali dokonce po vyrovnání, ale důležitý zákrok předvedl brankář Dlabola a udržel Nebušice ve vedení. Domácí jakoby se začali bát o výsledek, vysvobozením byla až pravděpodobně jejich první povedená akce ve druhé půli, hráč utkání Literák vyslal Shabalina do úniku, ten utekl svému strážci a zpátky naservíroval právě Literákovi, který v 74. minutě završil svůj hattrick – 3:1 Nebušice. Hned vzápětí se skóre měnilo znovu, to když střídající Vala byl chvíli na hřišti a hned nekompromisně střelou pod břevno zakončil svůj individuální průnik a upravil tak na konečných 4:1 pro Nebušice.

Hodnocení trenéra (Jan Plachý): Náš výkon zejména v první půli snese nejpřísnější měřítko, kluci plnili přesně to, co jsme si v kabině řekli, byli jsme všude dřív než soupeř a svým pohybem a aktivní hrou jsme Modřany k ničemu nepustili. Jsem rád, že se hned třikrát trefil Tomáš Literák, který se na podzim střelecky trochu trápil, ale dnes ukázal naplno své kvality. Je to pro nás důležité vítězství, které nám dodá sebevědomí a věřím, že budeme takto na jaře pokračovat dál a zůstaneme v horních patrech tabulky.

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Kulhavý, Schierreich – Shabalin (74. min Vala), Yessirkegenov, Svoboda, Idrissov – Jelínek, Literák

Góly: 17. min 1-0 Literák, 38. min 2-0 Literák, 55. min 2-1, 74. min 3-1 Literák, 78. min 4-1 Vala, ŽK: Jelínek, Literák, Pavlů, Přerost (na lavičce) Diváků: 25

2020-03-09T11:45:18+00:00Březen 9th, 2020|