Dolní Chabry vyloupily Nebušice. A tým doma ztratil všechny body, ač vedl o půli o dvě branky.

Zápas plný emocí a zvratů, se odehrál na těžkém terénu v sobotu v Nebušicích, kam zavítal druhý tým 1. A třídy Sportovní klub Dolní Chabry.

Tým z Chaber, který si vloni vybojoval postup do přeboru a pouze vlivem administrativy nehraje letos o soutěž výše, dokazuje i letos, že to s postupem napodruhé myslí vážně. Doposud pouze 2 prohry a průměr 1 obdržený gól na zápas ho pasoval do role favorita, náš tým mohl v tomto zápase jen překvapit.

Na první gól se čekalo pouhých 6 minut a vstřelili ho hosté z Chaber, po hezké kombinační akci zakončoval i přes zásah brankáře Dlaboly, hostující Strnad. 0:1. Ještě rychleji přišla odpověď domácích. V podstatě z protiútoku po rozehrání převedl pěknou individuální akci Vala, který z rohu vápna přešel přes dva bránící hráče a tvrdou ranou zavěsil pod břevno. Parádní gól -1:1!. Jakoby však domácí chtěli ukázat stejnou velkorysost, jako při vyrovnání jejich soupeř a málem si nechali ihned z rozehrávky vstřelit gól. Naštěstí hlavička hostí skončila na tyči.

Již zmiňovaný těžký terén dělal problémy zejména bránícím hráčům a trenéři obou mužstev se mohli ukřičet, aby své svěřence přinutili lépe bránit. To se moc nevedlo Chabrům, protože ve 13. minutě Vala využil svého důrazu, sebral nedůrazně hrajícímu obránci balón a poslal tvrdou přízemní střelou Nebušice do vedení – 2:1. Od tohoto momentu Nebušice dominovali a soupeře přehrávali. Ve 30. minutě svůj výborný výkon přetavil v gól na 3:1 Stránský. Opět to byla pěkná individuální akce až do vápna s ještě hezčí střelou na zadní tyč a zasloužené vedení o dvě branky.

Druhá půle začala z pohledu Nebušic vlažně, což se v 51. minutě projevilo na skóre. Yessirkegenov šel riskantně ve vápně do skluzu a i přesto, že nejdříve odehrál míč, rozhodčí potrestal jeho hru, k nelibosti domácích, penaltou. Hosté dárkem nepohrdli a Dolejška snížil na 3:2. Od této chvíle začaly být na hřišti místo fotbalu více vidět emoce a hlavně série strkanic a nedovolených zákroků. Vášně na obou stranách hrály více do not hostujícímu celku, který se hnal za vyrovnáním.

Domácí byli i vlivem zranění nuceni prostřídat a zejména absence neúnavného bojovníka Stránského ve středu hřiště se ukázala jako rozhodující. Střídající domácí Vendelín Schierreich byl na hřišti deset minut, když při snaze odkopnout přetažený centr hostí vymetl šibenici vlastní branky. 73. minuta vlastní gól a hosté se nestačili divit jaké dárky jim domácí připravují – 3:3.

Studená sprcha pro domácí, jejichž ofenzíva byla pouze stínem odvážného výkonu z prvního poločasu. Jakoby nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost a rozhodnout nebo alespoň více podržet míč na domácích kopačkách. Ojedinělou šanci převrátit misky vah zpět na domácí stranu měl za stavu 3:3 Jelínek, ale k zakončení mu chyběl půlkrok nebo spíše rychlejší rozhodnutí zakončit. Naopak hosté z Chaber v 80. minutě dokonali nebušickou zkázu a po gólu Jonáše definitivně rozhodli o tom, že si z Nebušic odvezou všechny tři body. Ač do konce zápasu zbývalo ještě 10 minut, snaha domácích už nepřinesla žádnou vyloženou šanci a závěrečný hvizd nepřesného rozhodčího Váši ukončil tuto dramatickou bitvu se špatným koncem pro náš celek.

Příští neděli 17.11. zajíždíme k poslednímu zápasu podzimu na UMT Motorlet, kde má svůj domácí azyl předposlední tým tabulky 1999 Praha. Zápas se hraje netradičně již v 11:15 hodin a nabízí poslední možnost bodovat a přezimovat v horních patrech tabulky.

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Přerost (84. min Ječný), Yessirkegenov – Shabalin, Stránský (60. min. Schierreich V.), Jelínek, Vala (78. min. Štípek) – Idrissov (84. min. Svoboda) – Literák

Góly: 6.min 0-1, 7. min 1-1 Vala, 13. min 2-1 Vala, 30. min 3-1 Stránský, 51. min 3-2 (pen.), 70. min 3-3 Schierreich V. /vlastní/, 80. min 3-4 Jonáš, ŽK: Jelínek, Stránský, Ibragim, Pavlů Diváků: 25

2019-11-22T20:39:29+00:00Listopad 14th, 2019|