Derby dvou odvěkých rivalů z Prahy 6, mezi Nebušicemi a rezervou Přední Kopaniny, skončilo po atraktivní bitvě smírně 4:4.

Slušná kulisa diváků viděla na hřišti Kopaniny atraktivní utkání, plné zvratů s 8 vstřelenými brankami a hlavně s infarktovou koncovkou.

Jak už to v derby bývá, hrálo se od samotného začátku velmi aktivně. Vstup se povedl hlavně domácímu celku. Mainolfi se už ve 3. minutě zápasu na pravé straně šikovně uvolnil, přihrál pod sebe a kopaninský Vik neměl problém otevřít skóre zápasu. 1:0 pro domácí Kopaninu. Nebušice měli s aktivitou domácích problém zejména na stranách, kde se Kopaninským dařilo rychle kombinovat. Postupem času však i hosté přidali na důrazu a hra se začala vyrovnávat. Hosté z Nebušic hrozili zejména ze standardek, zatímco Přední Kopanina vyslala několik zajímavých střel ze střední vzdálenosti. Ve všech případech si poradili zkušení brankáři obou celků. Další důležitý okamžik přišel ve 42. minutě, přesný balón za obranu v podání Stránského uvolnil novice na hrotu Pilíka, který při samostatném nájezdu, nadvakrát, překonal kopaninského brankáře Švarce a srovnal na poločasových 1:1.

Začátek druhé půle se odehrával zejména ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý metr. Hrálo se tvrdě a pískalo se mnoho faulů. Postupně se stupňovaly i emoce na obou stranách. Ty rozvířila i penalta v 58. minutě písknutá pro domácí celek. Hostující Stránský fauloval při snaze odstavit útočníka Kopaniny od balónu přesně v okamžiku, kdy kopaninský hráč chtěl kopnout do míče. S nařízenou penaltou si nekompromisně poradil Průša a vrátil vedení na stranu Kopaniny. 2:1. Hosté mohli sice vzápětí opět srovnat, ale z nadějné pozice vychytal skvělým zákrokem Literáka brankář Švarc. Místo srovnání se hosté dočkali druhé nařízené penalty ve svůj neprospěch. Tentokrát Pilík při návratu vrazil v souboji do útočícího hráče Přední Kopaniny a rozhodčí, ač přes jinak celý zápas připouštějící tvrdou hru, nařídil za soubojový zákrok ve vápně druhou penaltu. I tentokrát si bez obtíží s kopem poradil Průša a zvýšil v 68 minutě na 3:1 pro domácí.

Nebušice s pocitem křivdy za přísně odpískanou penaltu vrhly všechny síly do útoku. Z velkého tlaku se povedlo velmi brzy snížit. Jelínek zužitkoval přihrávku Literáka a v 71. minutě snížil na 3:2 z pohledu domácích. Další vlna emocí proběhla po zákroku na nebušického Literáka, který byl nedovoleně zastaven při samostatném úniku na branku Kopaniny. Místo nařízené penalty a případné červené karty se k překvapení všech kopalo proti Nebušické brance. Dle všeho z důvodu nedovoleného hraní rukou při předcházející přihrávce Hlinovského. Naštěstí hosté dále pokračovali v tlaku a zejména motivovaný Literák dělal obraně domácích velké problémy. Po jeho další individuální akci ve vápně bylo vyrovnáno. Jeho přihrávku zužitkoval střídající Shabalin a srovnal na 3:3! V této fázi hry se opařený domácí celek, který ztratil dvoubrankové vedení, nezmohl téměř na nic. Dokonalý obrat byl dokonán v 83. minutě. Svůj perfektní výkon korunoval gólem právě Literák. Opět to byla pěkná kombinační akce, v jejímž závěru se Literák obtočil kolem svého strážce a poslal přízemní střelu za marně se snažícího Švarce. 3:4 pro Nebušice! Do konce zápasu zbývalo posledních 10 minut během, kterých Nebušice dobře bránily a domácí celek v podstatě k ničemu nepouštěly. Přesto si tři body za heroický zvrat domů nedovezly. Doslova v poslední vteřině zápasu poslal domácí hráč na slepo dlouhý balón do vápna Nebušic, s notnou dávkou štěstí a chybné komunikace obrany a brankáře, se míč dostal až k nohám střídavšího Víznera a mladičký hráč ekvilibristicky srovnal na konečných 4:4.

Branky:

3. minuta FC Přední Kopanina, Vik Šimon

42. minuta TJ Sokol Nebušice, Pilík Milan

58. minuta FC Přední Kopanina, Průša David

68. minuta FC Přední Kopanina, Průša David

71. minuta TJ Sokol Nebušice,  Jelínek Jiří

77. minuta TJ Sokol Nebušice, Shabalin Fedor

83. minuta TJ Sokol Nebušice, Literák Tomáš

93. minuta FC Přední Kopanina, Vízner Albert

Hodnocení trenéra (Jan Plachý): „Z diváckého pohledu derby jak má být! Před zápasem bychom bod brali, ale na konci jsme odcházeli do kabin zklamáni, gól v posledních sekundách není nikdy dobrá vizitka, toto jsme už měli dohrát do vítězného konce. Nicméně pokud se podíváme na morál týmu, který zápas bravurně obrátil, tak toto je něco, co si vezmeme do dalších zápasů. V této soutěži se nebojíme nikoho a tak hned v dalším domácím zápase chceme naplno bodovat, ať už se soupeř jmenuje jakkoliv.“

2020-09-11T07:00:09+00:00Září 7th, 2020|