A tým uzavřel podzimní část sezóny vítězstvím proti 1999 Praha

Utkání proti týmu ze spodních pater tabulky se odehrálo na umělé trávě na Motorletu, kde „99“ hraje svá utkání. Ačkoli soupeř má na kontě pouhých 7 bodů a patří mu předposlední místo v soutěži, na hřišti žádný rozdíl v postavení mužstev znát nebyl a vítězství se nerodilo lehce.

Naopak, 1999 začala velmi bojovně a už v 6. minutě šli domácí do vedení. Štefánek obešel na pravé straně nebušického kapitána Pavlů a pěkným centrem našel nabíhajícího Kačenu, který hlavou nedal Dlabolovi šanci – šup a bylo to 1:0 pro domácí. Nebušice se naštěstí rychle zvedly, přidaly na důrazu a brzy se jim podařilo vyrovnat. Po rohovém kopu zahrávaném Shabalinem se do míče z voleje opřel Literák a z hranice penalty s přehledem srovnal na 1:1. V tento okamžik Nebušice odehrály asi svojí nejlepší pětiminutovku. Gólem mohla skončit i pěkná akce po ose Jelínek – Alisher – Vala, ale poslední jmenovaný střílel po zpětné nahrávce doprostřed Procházkovy branky.

Již v 15. minutě se odehrál další zlomový okamžik utkání. Domácí Vejražka okomentoval rozhodnutí sudího, za což si vysloužil žlutou kartu, a protože jeho touha říci rozhodčímu vše, co měl na srdci, neustala, byl vzápětí, za vulgární urážku odměněn kartou červenou. Hra o deseti, jak už to ve fotbale bývá, soupeře semkla a to hrála o to důrazněji a zodpovědněji. Na druhé straně byla nebušická hra rozháraná postrádající přesnost a nasazení. I proto se do poločasu skóre neměnilo, a to ani po několika nebezpečných střelách domácích, z nichž jedna rozezvonila břevno hlasitěji než zvony okolních kostelů při nedělní mši.

V podobném duchu se bohužel vyvíjel i poločas druhý. 1999 hrála důrazně, spoléhajíc na rychlé brejky a Nebušicím se nedařilo najít skulinu v zahuštěné obraně. O výhře musela tedy rozhodnout individuální akce, kterou jsme tak toužebně vyhlíželi, až přišla. Nebušický Vala po dlouhém pasu Shabalina v 78. minutě obešel, stejně jako v minulém zápase, dva protihráče a svou typickou střelou k tyči otočil skóre na 2:1. 1999 vrhla v posledních minutách zápasu vše do útoku a i v 10 lidech slušně zatápěla obraně hostí. Dokonce soupeř brzy sahal po vyrovnání. Brankář Nebušic Dlabola zaváhal při výběhu a útočící hráč hlavou trefil balón, který skákal do odkryté branky, ale naštěstí se po posledním odrazu zastavil na břevně a následně byl uklizen do bezpečí. Nebušice těsné vedení už udrželi a díky třem bodům si zajistili konečné 6. místo v podzimní tabulce s 24 body a skóre 34:25.

Hodnocení trenéra (Jan Plachý): Dnes při nás stálo štěstí, které nám v některých zápasech podzimu trochu chybělo. I přes nepřesvědčivý výkon jsme už poněkolikáté na podzim dokázali otočit nepříznivý průběh zápasu v náš prospěch. Nejen za dnešní zápas, ale za celý podzim jsem na svůj tým hrdý, 6. místo a 24 bodů je nad plán, sehráli jsme mnoho pěkných utkání a s touto vizitkou půjdeme po kvalitní zimní přípravě odvážně i do jarních bojů.

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Přerost, Schierreich – Yessirkegenov – Shabalin, Jelínek, Vala (90. min Squibb) – Idrissov (84. min Antayev) – Literák

Góly: 6.min 1-0, 10. min 1-1 Literák, 78. min 1-2 Vala, ŽK: Jelínek, Přerost Diváků: 10

2019-11-19T23:59:52+00:00Listopad 19th, 2019|