Výkon lepší než výsledek! Derby na Kopanině skončilo smírně 2-2

Zápas jako každý jiný. Není to tak, derby s Kopaninou má vždy něco navíc a nejinak tomu bylo v neděli 25.8., kdy se hrálo 3.kolo 1.A třídy a náš tým zajížděl na Stadion U Drahušky spíše v roli outsidera. Naše mužstvo se tak trochu z hecu a recese rozjelo na Kopaninu linkovým busem 312 a v kabině vládla hned skvělá nálada, no kdy budeme mít zase 6 hráčů na střídačce!

Zápas jsme začali s nadšením a vytvořili si hned územní převahu. Jakoby jsme domácí zaskočili pohybem, byli jsme u všech balónů dřív a hnali se pomalu, ale jistě za gólem. Ten přišel ve 20.minutě, kdy domácí stoper a kapitán Martin Brabec okopal našeho „Jelena“ jako brambor a rozhodčímu Vášovi nezbylo nic jiného než ukázat na značku pokutového kopu. Ač byl určen jako první střelec Michal Kulhavý, míč si odvážně postavil Dias Idrissov a s ledovým klidem poslal domácího veterána v brance Jirku Švarce na druhou stranu – Nebušice vedou 0:1!!!

V první půli to pak byl hodně podobný obrázek. Domácí se nezmohli na souvislou kombinaci, nejznámější posilu z áčka Pavla Šultese si výborně hlídala dvojice defenzivních záložníků Yessirkegenov a Svoboda a dopředu už toho ani jeden tým moc nevymyslel.

Do kabin se šlo za stavu 0-1 a v půli domácí vystřídali ofenzivního Machálka za stopera Tržického a dal se očekávat jejich tlak hned na začátku druhé půle. Místo toho přišel pro domácí šok v podobě rychlého gólu, kdy se po skvělé přihrávce za beky zjevil před Švarcem samotný Jelínek a nezaváhal a vstřelil druhý gól – Nebušice zvyšují v 46. minutě na 0-2!!!!

Další průběh druhé půle až do 73. minuty lze nazvat jako fotbal v režii Nebušic. Ale stačil šťastný roh a odražený balón od břevna přímo před kapitána „Brábu“ a za další dvě minuty podobně propadnutý balón na úplně volného Šimona Vika a rázem to bylo 2-2!!! Fotbal nemá logiku, zní jedno přísloví, nicméně taková byla realita a náš tým může děkovat nové posile v brance Matějovi Dlabolovi, který chytl loženku střídajícímu Janíčkovi a zabránil tak katastrofě, třetí gól v rychlém sledu by už byl vzhledem k vývoji zápasu už trochu moc.

V závěru domácí otevřeli obranu a snažili se strhnout vítězství na svou stranu, čehož jsme málem využili k vstřelení vítězné branky – z brejku střídajícího Dušana Valy nic nebylo – gólman domácích Jirka Švarc zkušeně vystihl jeho pokus o kličku a zařídil tak konečnou remízu, která stanovila fakt, že letošní derby na Kopanině vítěze nemělo.

Hodnocení kouče Jan Plachý: „Na derby jsme se dobře připravili a odehráli jsme zatím nejlepší zápas podzimu. O to víc mrzí, že jsme slibné vedení 0-2 nepotvrdili třetím gólem a v závěru se dokonce strachovali o bod. Naše hra jde nahoru, už v příštím kole budeme chtít proti Braníku urvat první vítězství v letošním ročníku. Nerad vyzdvihuju jednotlivé hráče, zvláště když celý mančaft odmakal zápas ve vysokém tempu, ale dnes hráči Jelínek a Svoboda vynikali nad ostatní a strhli tým k dobrému výkonu. Mrzí mě vulgární urážky domácího trenéra Daniela Votta, který ztratil kontrolu nad svým chováním. Fotbal v Nebušicích půjde nahoru a už nyní se těšíme na jarní derby u nás.“

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Kulhavý M. Schierreich V. – Yessirkegenov, Svoboda – Idrissov (89.Ječný), Literák (83.Vala), Shabalin – Jelínek

Góly: 20.min. 0-1 Idrissov /pen./, 46. min. 0-2 Jelínek /as. Literák/, 73. min. 1-2 Brabec, 75. min. 2-2 Vik, ŽK: Schierreich V. Yessirkegenov, Diváků: 120

2019-08-26T00:08:16+00:00Srpen 25th, 2019|