Nebušické áčko veze zaslouženě tři body ze Slivence

Sokol Nebušice v neděli odpoledne zavítal na hřiště AFK Slivenec. Slivenec Nebušicím v minulé sezóně uštědřil hned dva výprasky s hrozivým skóre 13:0.

Nebušice s vědomím, že nastupují proti neoblíbenému soupeři, neponechali nic náhodě a hned od začátku byly na těžkém terénu aktivnějším týmem. Z úvodního tlaku vytěžili několik nebezpečných rohů a centrů, ale žádný nevedl ke gólu. V nadějné situaci se postupně ocitl Jelínek, Literák nebo Shabalin. Ze slibné pozice střílel nad také i velmi aktivní Stránský. Když už gól padl, pomezní zvedl praporek z důvodu ofsajdu.

Domácí jakoby šokováni nástupem hostů z Nebušic byli ve svých kombinacích nepřesní a zmohli se pouze ke střelám z dálky. Ta nejnebezpečnější skončila z ničeho nic na tyči nebušické branky. I přes tyto ojedinělé šance Slivence, v utkání stále dominovaly hostující Nebušice. Zasloužená odměna přišla ve 35. minutě. Literákovu střelu do protipohybu brankáře domácích srazil slivenecký Starec. 1:0 pro Nebušice.

Bohužel radost z gólu netrvala snad ani minutu. Domácí rychle rozehráli, posunuli balón doprava a na následný centr naskočil zblízka Vyhnal a hlavou vyrovnal na 1:1. Jednalo se snad o první souvislou akci domácího Slivence. Šok pro dobře hrající Nebušice však ještě neskončil. Uběhlo jen pár minut a Slivenec udeřil z podobné situace podruhé. Konkrétně ve 43. minutě se prosadil opět po centru z pravé strany a závaru před naší brankou Zdražil. Fotbal umí být krutý, najednou vedl slabší Slivenec 2:1. Ještě do poločasu mohl srovnat hostující Jelínek, ale z dobré pozice střílel vedle.

Do druhé půle vystřídal Yessirkegenova Idrissov a hosté vrhli veškeré síly do otočení skóre. Výborný pohyb hráčů Nebušic a sebevědomí Shabalina s Valou na krajích, dělali Slivenci velké problémy. Útok střídal útok. Ke škodě Nebušic to byla zároveň přehlídka neproměněných šancí. Vysvobození nakonec přišlo v 67. minutě. Pavlů vysunul za obranu Literáka, ten se nenechal rozhodit dotírajícími obránci a krásně přehodil vyběhnuvšího brankáře Minarčíka. 2:2. Konečně se Literák prosadil i střelecky, vždyť přišel v létě zpět do Nebušic s nálepkou šikovného koncového útočníka, ale střeleckou smůlu protrhl až nyní.

S vědomím, že jsou Nebušice lepší týmem a naopak domácí Slivenec vůbec nepřipomíná třetí tým minulého ročníku soutěže, chtěli hosté otočit skóre na svoji stranu. To se jim nakonec povedlo v 80. minutě zápasu. Idrissov si nejdříve pohrál se svým strážcem, jeho následnou střelu však zastavila spojnice domácí branky. Akce ale pokračovala dál. Odražený balón vrátil do vápna Shabalin a po sérii odrazů prostřelil střídající Svoboda Minarčíka. 2:3!

Do konce zápasu se už nic mimořádného nestalo, a tak si Nebušice mohly ze Slivence odvést, po výborném výkonu, všechny tři body za vítězství 3:2. Dobrou formu můžou naši plejeři potrvdit již za týden doma, kdy v sobotu 12.10. přivítáme na svém hřišti od 15:30 Sokol Stodůlky.

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Přerost, Schierreich V. (85. Kulhavý L.) – Yessirkegenov (46. Idrissov), Stránský (67. Svoboda) – Shabalin, Jelínek, Vala – Literák (91. Hlinovský)

Góly: 35.min. 0-1 Literák, 36. min 1-1, 43. min. 2-1, 67. min. 2-2 Literák, 80. min. 2-3 Svoboda, ŽK: Pavlů, Diváků: 73

2019-10-07T22:38:45+00:00Říjen 7th, 2019|