Nebušické Áčko si doma v derby poradilo s SK Střešovice 1911

Atraktivní zápas se hrál v sobotu na státní svátek 28.9. na hřišti Nebušic, které za pěkného počasí přívítaly rivaly z nedalekých Střešovic. Aktuálně druhý tým tabulky přijel do Nebušic s vědomím, že zápasy s nebušickým Sokolem mají vždy náboj a jsou plné emocí.

Hosté začali aktivněji a z jejich hlasitého povzbuzování bylo jasné, že to chtějí být oni, kdo budou diktovat tempo utkání. Domácím chvilku trvalo než se tempu přizpůsobili, ale byli to právě oni, kteří si vytvořili první velkou příležitost.

Na pravé straně dnes velmi aktivní Shabalin přešel jeden na jednoho, po zemi nacentroval a Vala mohl otevřít skóre, bohužel však v jasné situaci minul o metr pravou tyč hostující branky. Od toho okamžiku začal být Shabalin na pravé straně neudržitelný a táhl jeden útok za druhým. Další z jeho centrů zakončoval hlavou Literák, ale i on bránu minul.

Na druhé straně Střešovice zahrávaly několik nebezpečných standardních situací, ale naštěstí pro domácí, nepotrestaly jejich, ne vždy důsledné, bránění. Nečekaně nebezpečné byly i dva střešovické odkopy mířící na bránu Nebušic, z nichž jeden po odrazu reflexivně vyrážel brankář Dlabola a druhý skončil dokonce na břevně branky domácího celku.

Celkově však byly v této fázi zápasu domácí nebezpečnějším týmem, což po půl hodině mohl gólově vyjádřit znovu Vala, ale jeho rána jako z děla se od břevna odrazila na čáru. Hráči i fanoušci Nebušic se už radovali z gólu, ale hralo se dál.

Naštěstí gól přišel o pár minut později a nemohl ho dát nikdo jiný, než skvěle hrající Shabalin. Opět se protáhl po pravé straně, ale tentokrát místo centru překvapil hostujícího brankáře Mulače, mezi jehož nohama přecedil přízemní střelu až do brány. 1:0 pro domácí. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhá půle začala podle očekávání náporem hostů, téměř třicet minut se hrálo víceméně na půlce Nebušic, ale jejich dobývání brankou neskončilo a žádnou velkou příležitost si prakticky nevytvořily.

Naopak přišla 76. minuta a dárek v podobě chyby hostujícího brankáře Mulače. Yessirkegenov zahrával z půlky standardní situaci, do té doby jistý gólman hostů lehký míč neudržel, čehož využil mladý Schierreich z pozice vysunutého beka a s ledovým klidem trefil odkrytou branku – 2:0.

A protože se dvougólový výsledek nezměnil ani po šanci střídajícího Antayeva, mohli se domácí po bojovném utkání radovat ze zisku důležitých bodů a hlavně z výhry nad favorizovaným soupeřem.

Hodnocení kouče Jan Plachý: „Do zápasu jsme vstoupil s přesvědčením, že ho chceme vyhrát a potvrdit tak zlepšující se formu zejména v domácích zápasech. Od začátku jsme nechali zapomenout na chladný výkon před týdnem na Zbraslavi a ukázali jsme se hlavně po fyzické stránce ve velmi dobrém světle. Víme, že si v této soutěži můžeme troufnout na každý mančaft, držíme při sobě, máme disciplínu a je to na hřišti vidět. Ve zbývajících zápasech podzimu se chceme udržet v první polovině tabulky a nemít podobně jako vloni sestupové starosti.“

Sestava Nebušic:

Dlabola – Ibragim, Pavlů (C), Přerost, Schierreich V. – Yessirkegenov, Stránský (90. Antayev) – Shabalin, Jelínek, Vala (73. Idrissov) – Literák (83. Svoboda)

Góly: 34.min. 1-0 Shabalin, 76. min. 2-0 Schierreich, ŽK: Pavlů – Doležal, Kříž, Diváků: 86